Witaj na stronie BrandPRO
Cele biznesowe mikro, małych i średnich firm spotykają tu doświadczenie i wiedzę zespołu ekspertów brandingu - kreacji i promocji marki.
Klikając Branding zapoznasz się z naszym podejściem, wyróżnikami i zakresem usług: Analiza, Strategia, Marka, Identyfikacja, Strona, Tekst, Film, Społeczność, Wizerunek, Reklama.
Z lewej strony znajdziesz blog pełen inspiracji dla rozwoju Twojego biznesu a tutaj: Kontakt.
Tagi
analityka internetowa brand branding budowa marki dane marketingowe Facebook facebook ads fanpage na facebooku Google+ identyfikacja wizualna infografika Instagram kreowanie wizerunku księga znaku Linkedin logo firmy logotyp marka marketing treści media społecznościwe naming nazwa dla firmy nazwa firmy nazwy firm optymalizacja strony personal branding Pinterest prowadzenie fanpage rebranding seo slogan social marketing social media strategia marki strona internetowa teksty seo tożsamość marki Twitter tworzenie marki wartości marki wizerunek marki Youtube zarządzanie marką zarządzanie wizerunkiem zmiana nazwy firmyKategorie wpisów
- Analiza rynku (15)
- Branding (111)
- Definicja (19)
- Identyfikacja wizualna (38)
- Kreacja marki (66)
- marketing online (3)
- Media społecznościowe (53)
- Personal branding (1)
- Pisanie tekstów (17)
- Plan marketingowy (5)
- Produkcja filmowa (8)
- Promocja marki (40)
- Strategia marki (33)
- Tworzenie stron (17)
- Zarządzanie wizerunkiem (46)
Newsletter
Jak dobrać odpowiednie słowa kluczowe na stronę internetową firmy?
Internet jest najpopularniejszym źródłem informacji na temat produktów i usług. Aby znaleźć interesujące nas zagadnienie, w wyszukiwarce internetowej należy wpisać konkretną frazę, czyli inaczej słowa kluczowe. Dowiedz się, w jaki sposób dobierać słowa kluczowe, aby użytkownicy trafiali na stronę internetową Twojej marki, a nie konkurencji.
Jeżeli chcesz rozpocząć działania związane z pozycjonowaniem firmowej strony internetowej lub planujesz przeprowadzić kampanię linków sponsorowanych Twojej marki w wyszukiwarce internetowej Google (w Polsce korzysta z niej około 96% użytkowników, dlatego skoncentruję się tylko na niej), to niezbędnym krokiem jest dobór odpowiednich słów kluczowych. Często zdarza się, że pracownicy odpowiedzialni za marketing w firmie nie przywiązują do tego procesu większej wagi, czego skutkiem jest chociażby brak oczekiwanego zwiększenia ruchu na stronie internetowej.
Czym są słowa kluczowe i jakie są ich typy?
Słowa lub frazy kluczowe to hasła, które każdego dnia są wpisywane przez miliony użytkowników w wyszukiwarce internetowej, aby odnaleźć pożądane informacje, produkty lub usługi. Spośród tych haseł można wyróżnić następujące typy słów kluczowych:
- ogólne – frazy składające się najczęściej z 1-2 wyrazów, wpisywane w wyszukiwarkę przez osoby, które nie są zaznajomione z danym zagadnieniem i chcą uzyskać informacje na jego temat, np. branding,
- długi ogon (ang. long tail) – kilkuwyrazowe frazy wpisywane w wyszukiwarkę przez osoby, które mają sprecyzowane potrzeby i bardzo dobrze wiedzą, czego szukają, np. teksty na stronę internetową firmy,
- regionalne słowa kluczowe – charakterystycznym elementem tego typu fraz jest uwzględnienie – razem z szukanym hasłem – lokalizacji (najczęściej miasta), w obrębie której osoba jest zainteresowana wykonaniem danej usługi lub uczestnictwem w jakimś wydarzeniu, np. marketing poznań lub realizacja video warszawa,
- słowa kluczowe uwzględniające nazwę marki (brandowe) – frazy, które zawierają w sobie nazwę firmy lub produktu, np. plan marketingowy brandpro.
Stworzenie wstępnej listy słów kluczowych
Posiadając podstawową wiedzę o słowach kluczowych, można wybrać frazy zgodne z profilem działalności firmy. Jednym z najlepszych sposobów na stworzenie wstępnej listy słów kluczowych jest zorganizowanie burzy mózgów i spisanie zgłoszonych pomysłów. Aby skutecznie przejść przez ten etap i stworzyć wartościowy materiał do kolejnych działań, należy odpowiednio się do niego przygotować:
1.
Konieczna jest bardzo dobra znajomość produktów i/lub usług świadczonych przez firmę.
2.
Należy wyznaczyć cele w stosunku do poszczególnych pozycji w ofercie.
Chcesz skoncentrować się na najbardziej dochodowych produktach? A może zależy Ci na wypromowaniu nowej usługi? To jest odpowiedni moment na podjęcie tego typu decyzji.
3.
Zastanów się nad obszarem terytorialnym Twojej działalności.
Jeżeli prowadzisz sklep stacjonarny ze sprzętem komputerowym w Białymstoku, to nie ma sensu, abyś stosował frazy o ogólnopolskim zasięgu pozycjonowania, które są bardziej kosztowne od fraz regionalnych, a także charakteryzują się wyższą konkurencją.
4.
Warto dokładnie zapoznać się z firmową stroną internetową, ponieważ po utworzeniu ostatecznej listy słów kluczowych, niektóre jej elementy będą wymagały zmian.
5.
Przedstawiając swoje pomysły na słowa kluczowe powinno się spoglądać na stronę internetową z punktu widzenia użytkownika umiejętnie przewidując, w jaki sposób może on wyszukiwać w Internecie produktów i/lub usług firmy.
Weryfikacja słów kluczowych
Kiedy posiadasz już wstępną listę kilkudziesięciu słów kluczowych, pora zweryfikować pomysły. W tym celu pomocnym narzędziem będzie planer słów kluczowych Google, dzięki któremu przekonasz się, czy ktokolwiek szuka Twoich produktów i/lub usług według zaproponowanych słów kluczowych.
Google Keyword Planner jest stosunkowo prostym, skutecznym i – co najważniejsze – bezpłatnym narzędziem, wymagającym od użytkownika jedynie posiadania konta Google. Po zalogowaniu się, wybierz funkcję „Wyszukaj nowe słowa kluczowe za pomocą wyrażenia, witryny lub kategorii”. Następnie w okno wyszukiwarki wpisz słowa kluczowe z listy (maksymalnie można wpisać 200 propozycji) i kliknij przycisk „Wyświetl propozycje”. W ten sposób dowiesz się:
- czy wszystkie zapisane wcześniej frazy są wyszukiwane przez użytkowników zainteresowanych produktem i/lub usługą Twojej firmy,
- jaka jest ich średnia miesięczna liczba wyszukiwań,
- jaki jest wskaźnik konkurencji,
- jakie inne słowa kluczowe są zbliżone do tych, które wprowadziłeś do okna wyszukiwarki.
Kryteria selekcji listy słów kluczowych
Dysponując zweryfikowaną w Google Keyword Planner listą fraz, możesz przystąpić do ostatecznej selekcji odpowiednich słów kluczowych dla strony internetowej Twojej marki. Aby Ci to ułatwić, poniżej znajdują się podstawowe wskazówki, jakimi możesz się kierować przy dokonywaniu wyboru:
- unikaj fraz jednowyrazowych,
- używaj słów kluczowych we właściwej formie gramatycznej,
- możesz poszerzyć listę słów kluczowych poprzez dodanie do frazy przymiotnika lub miasta, w którym prowadzisz działalność,
- pozycjonowanie na krótką frazę nie gwarantuje sprzedaży produktu i/lub usługi; zdecydowanie większą konwersję można uzyskać stosując dłuższe słowa kluczowe,
- pamiętaj, aby podczas analizy uwzględnić frazy w zależności od etapu zakupowego, na którym znajduje się potencjalny klient,
- ogólne słowa kluczowe, których wskaźnik konkurencyjności wynosi 0,90 – 1,00, wymagają wielu miesięcy, a nawet lat, aby znaleźć się na wysokich pozycjach w organicznych wynikach wyszukiwania,
- według badań amerykańskiej firmy MOZ, zajmującej się pozycjonowaniem, około 60% – 80% wszystkich wyszukiwań to kilkuwyrazowe słowa kluczowe tzw. długi ogon (ang. long tail).
Podsumowując, dobór słów kluczowych jest jednym z kluczowych etapów optymalizacji, który ma wpływ na pozycjonowanie strony internetowej Twojej marki. Warto rzetelnie podejść do procesu doboru fraz kluczowych, ponieważ to od nich zależy, czy firmowa strona internetowa będzie znajdowała się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce, zwiększając szansę na sprzedaż produktów lub usług.
Jeżeli nie dysponujesz wystarczającą ilością czasu lub nie czujesz się pewnie w kwestii odpowiedniego doboru słów kluczowych, skontaktuj się ze specjalistami BrandPRO poprzez formularz w zakładce Kontakt.
Masz pomysł na biznes, chcesz wejść na rynek z nową marką? Zobacz naszą ofertę Branding na start i sprawdź, co zespół BrandPRO może dla Ciebie zrobić.
Podobne wpisy:

Wojciech Pasterski
Do kreowania marek klientów i zarządzania BrandPRO podchodzi przez pryzmat dziesięcioletniego doświadczenia brandingowego. Na bazie zainteresowań związanych z kreowaniem marek - psychologią społeczną, neurolingwistyką i aksjologią - stosuje i rozwija autorską metodologię brandingu. Specjalizuje się w opracowywaniu strategii marek i projektowaniu jej elementów (nazwy, sloganu, typografii, logo) a także tworzeniu strategii i planów marketingowych.
-
Laik
-
Orangin
-
Władek